Hizmetlerimiz

Bize Ulaşın

+90 216 574 66 00

direksiyon_sargi

Direksiyon Sargısı

Aracınızda kornanın, direksiyon tuşlarının ve airbag çalışması için direksiyonun alt bölümünde sargı mekanizması bulunmaktadır. Bu sargı mekanizması direksiyonun tur çevirdikçe sinyallerin doğru iletilmesini sağlar.

Zamanla sargı sertleşmesine bağlı problemler, aracınızın tamirat durumlarında, direksiyonun Ani döndürme durumlarında ve kaza esnasında arıza durumu oluşabilmektedir.

Arıza durumuna göre tamir edilip eğer tamiri mümkün değilse değişim yapmaktayız. İşlem ortalama 1-2 saat arası sürmektedir. Aracınızda işlem yapıldıktan sonra aracınıza özel profesyonel cihazlarla kalibrasyon yapılmaktadır.

Airbag exploded at a car accident,Car Crash air bag,Airbag work

Airbag Tamiri

Kaza esnasında patlamış olan hava yastıklarınızın elektronik kontrol üniteleri onarım veya değişimleri gelişmiş bilgisayarlı sistemimiz ile kontrolleri yapılmaktadır.

 

Bu bilgisayarlı sistem, aracınızın airbag beynine ve diğer bağlantı noktalarına bağlanarak onarım veya değişim yapılmış hava yastıklarınız ile araç içindeki tüm airbag mekanizması ve sensörleri elektronik olarak kodlamaktadır

sinyal_kolu

Sinyal Kolu Tamiri

Her marka ve model aracın sinyal kolu arızasını, değişimini ve aktivasyonunu markalara özel gelişmiş cihazlarla yapmaktayız.

 

Aynı zamanda sinyal kolu kaynaklı olmayan ancak sinyal kolunun doğru olarak çalışmasını engelleyen elektronik ve mekanik arızaları da gidermekteyiz.

ecu_onarim

Motor Beyni ECU Tamiri

ECU, tüm motor yönetimi ve kontrollerden sorumludur. Motorun çalışma şartlarını sürekli olarak denetler, parametreleri hesaplar ve sürekli olarak değişkenleri ayarlar. Tüm bu ayarlamalar, motorun yükü, devri, çevre değişkenleri (hava sıcaklığı, hava yoğunluğu, motor sıcaklığı, barometrik basınç vs…) göz önüne alınarak bir saniye içerisinde yüzlerce kez gerçekleşir. Tüm bu ölçümler, basınç, sıcaklık, devir, hız, hava yoğunluğu vs…gibi değişkenlerin, milyarda bir sapma ile, motor içinde bulunan onlarca sensör tarafından yapılması ile mümkün olmaktadır.

absmodul

ABS Beyni Tamiri

ABS pompa arızası, ABS beyninin hem elektronik, hem mekanik kısmına bağlı oluşabilecek bir arızadır. Bu arıza kontrol cihazına bağladığımız zaman verdiği sonuçlara göre değişiklik gösterebilir. Abs beyni bozulursa, aracınızdaki ani fren sistemi devre dışı kalır, buna bağlı olarak ESP vb. sistemlerin çalışmaması söz konusudur.

 

Bu gibi durumlarda elektronik ünite kaynaklı arızaları çözmekte ve gerekirse değişim sağlamaktayız.

airbagecu

Airbag Beyni Tamiri

Airbag Beyni diğer adıyla Elektronik Kontrol Ünitesi aracın kaza esnasında sensörlerden gelen sinyalleri değerlendirerek kaza şiddetine göre araçta bulunan airbag mekanizmasını ateşleyerek ve emniyet kemer mekanizmasını içindeki bilyeler sayesinde emniyet kemerini geri sararak araç içinde bulunan yolcuları kazadan mümkün olduğunca korur.

 

Kaza anında patlayan hava yastıkları elektronik beyin mekanizması tarafından devre dışı bırakılıp tekrar kullanılamaz ve göstergede airbag uyarı ışığı yanar.

 

Airbag sensörlerinin aracın marka ve modeline uygun olarak hava yastıkları onarıldıktan sonra, bilgisayar yardımı ile araç üreticilerinin kullandığı orjinal bilgisayarlı sistemle tekrar aktif hale getirilir.